26° Czwartek
19 Lipca

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK "KOZIOŁKI"

Kanie | 05-805 | ul. Piłsudskiego 28
Telefon: 515 275 420
Email: kbrzeska@przedszkolekoziolki.pl
Internet: www.przedszkolekoziolki.pl

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Koziołki w Kaniach rozpoczęły działalność w 2013 r. Prowadzimy trzy kameralne grupy wiekowe (3-, 4- i 5-latki) oraz jedną grupę żłobkową dla dzieci od 1 r.ż.. Nasze atuty to: DOGODNA LOKALIZACJA I WARUNKI LOKALOWE

Nasza placówka mieści się 400 m od stacji kolejki WKD Kanie oraz ok. 500 m od trasy Grodzisk-Warszawa, w nowoczesnym, specjalnie zaprojektowanym dla zapewnienia optymalnej opieki i edukacji dzieci budynku, z własnym zapleczem kuchennym i jadalnią. Swój gabinet ma u nas również logopeda i psycholog. Odpowiednie wyposażenie placówki pozwala dzieciom realizować zainteresowania taneczne i sportowe.

DOŚWIADCZENIE , PASJA, WSPÓŁPRACA

Koziołki powstały z pasji i troski o wysoki poziom edukacji przedszkolnej. Wiek, którym dzieci zostają objęte wychowaniem przedszkolnym od kilku lat stopniowo się obniża, dlatego ważne jest stworzenie im możliwie najlepszych warunków, w których będą mogły się rozwijać. My postawiliśmy na doświadczoną, wykwalifikowaną kadrę. Nasi opiekunowie i nauczyciele, to osoby, które w tym zawodzie nie znalazły się przez przypadek, a dzięki uczestnictwu w szkoleniach, kursach i konferencjach stale podnoszą swoje kompetencje. Kameralne grupy, z którymi pracują umożliwiają dokonanie wnikliwej diagnozy oraz indywidualną pracę z dziećmi, co sprzyja rozwijaniu ich talentów oraz wyrównywaniu różnic edukacyjnych. Przedszkole na stałe współpracuje z psychologiem. Istotnym aspektem naszej pracy jest stały, oparty na szczerości, zaufaniu i dyskrecji kontakt z rodzicami. Wierzymy, że dobra współpraca placówki z rodzicami jest kluczowa dla harmonijnego rozwoju dziecka.

BOGATA OFERTA PROGRAMOWA

W żłobku, w czasie zajęć umuzykalniających prowadzonych metodą Gordona rozwijamy słuch muzyczny. Na zajęciach logorytmicznych stymulujemy prawidłowy rozwój mowy, a na zajęciach z gimnastyki pracujemy nad prawidłową postawą ciała i koordynacją ruchową. Nie zaniedbujemy również edukacji językowej – raz w tygodniu odbywają „zabawy z językiem angielskim”.

W przedszkolu dzieci aktywnie uczestniczą w rytmice, gimnastyce korekcyjnej oraz logorytmice grupowej i indywidualnej. Już od 3 r.ż biorą udział w zajęciach z języka angielskiego, a od 4 r.ż. również z języka francuskiego. Naszą ofertę wzbogaciliśmy o zajęcia z programowania komputerowego, których celem jest rozwój kreatywności i logicznego myślenia. Dużą wagę przywiązujemy do wychowania poprzez sztukę, podejmowania działań artystycznych – zarówno plastycznych jak i teatralnych. Co najmniej raz w miesiącu spotykamy się ze sztuką w ramach audycji teatralno-muzycznych.

Bierzemy udział w lokalnych i ogólnopolskich konkursach, a nasi wychowankowie odnoszą w nich sukcesy (I miejsce w V Konkursie Szopek „Gloria in excelsis Deo” oraz III miejsce w kategorii zespoły do lat 9 w XVII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” w Pruszkowie).

Dzieci są w centrum naszej uwagi, dlatego w codziennej pracy dążymy do tego, aby stawały się coraz bardziej twórcze i otwarte, pewne swoich możliwości, czerpiące radość z odkrywania świata, empatyczne, odważne i pełne optymizmu.Przedszkola